Giełda. Inwestycje.Trading. Skutecznie pomnażaj pieniądze | Daniel Heliosz - konkretna książka o tym jak inwestować

książka o giełdzie

Codziennie trafia do nas mnóstwo informacji z wszelkich źródeł o niezależności finansowej i strategiach na ich wybudowanie… Nieruchomości Kryptowalty, BitCoin Działki w innych krajach, a nawet i w Polsce. Coraz więcej mówi się o inflacji i tym jak to trzymanie oszczędności w banku powoduje wręcz utratę wartości pieniądza w czasie aniżeli zwiększanie swojego majątku…

Giełda i inwestycja w akcje spółek to też kolejny kierunek. Sam nie prowadzę tego typu inwestycji. Mam w swoim otoczeniu kilku znajomych, którzy są aktywni w tych tematach i póki co wciąż siedzą na etacie… być może robią to już dla zabawy, nie wiem 🙂

Kompletnym laikiem nie jestem ponieważ kilka webinarów w tym temacie przesłuchałem, kilka artykułów na blogach przecztałem i nawet kilka filmów na youtube w łóżku obejrzałem… w naszym kraju można mnie nazwać już solidnym ekspertem konsultantem i doradcą.

Książka trafiła do mnie od Sandry, powiedziała że dostaliśmy zapytanie i prośbę o recenzje… bezpłatnie, według tego co o niej sądzimy. Z racji tego, że ona nie lubi cyferek i wykresów mi przypadło wczytanie się w jej treść.

Do rzeczy…

Konkret. Dziękuję, koniec.

A teraz poważnie.

Książka napisana przez praktyka

Książka napisana przez praktyka, człowieka który w tej branży przesiedział kilkanaście lat (w tym również za granicą budując swoje doświadczenie). Jak sam opisuje kwestie inwestowania i budowy jego psychiki zaczęły się od dzieciństwa. Uważa również (zgadzam się z nim i to nie tylko w tym temacie), psycha jest ważna. Można ją wytrenować, ale przy “zabawie” na tym gruncie trzeba uważać, aby nie przesadzić ponieważ nauka może być kosztowna.

Wielokrotnie autor nawiązuje do mindsetu inwestycyjnego. Potrzeba czasu aby w sobie to wyrobić. Osobiście jestem sportowcem i sam widzę po soebie jak moja głowa się łamie w pewnych momentach, a wiem ile nad nią pracuje. Jeżeli w tej dziedzinie jest podobnie to długa droga przed nami wszystkimi. Wachania na rynku ? To coś normlanego. Potrafisz to zaakaceptować ? No właśnie…

Pozycja zdecydowanie również dla osób, które zaczynają zabawe w tych temat lub szukają materiału, który miałby im pomóc odpowiedzieć na pytanie czy to coś dla nich. Zresztą mogę ją również polecić osobom, które nie chcą iść w giełdę, a chcieliby poznać trochę na czym polega działanie spółki giełdowej i od czego zależy jej wartość.

Daniel ma również ciekawe porównania siebie, osoby która inwestuje na giełdzie i traktuje się jak firma, firma której pracownikami są pieniądze, a żeby firma prosperowała lepiej to trzeba rozbudowywać struktury pracowników więc mnożyć pieniądze. Pięknie powiedziane !

Bardzo ciekawym tematem, który już kiedyś słyszałem na matematyce w liceum – procent składany. Ktoś pamięta co to? no właśnie ja też nie, ale kiedy ktoś wyjaśni Ci to na realnym przykładzie gdzie to wykorzystać i to jeszcze jeżeli chodzi o kase… od razu patrzysz na to inaczej.

Kiedy można zacząć i dla kogo to jest ? Zawsze i dla każdego, taka prawda.

Jak budować swój portfel inwestycyjny?

W książce znajdziesz praktyczne porady w jaki sposób budować swój portfel, jak powinien wyglądać, jak się dzielić. Jeżeli decydujesz się na wejście w spółki giełdowe to w jaki sposób autor analizuje w które z nich warto inwestować, w jakie materiały zagląda i co czyta.

Oczywiście nie może zabraknąć również tego co chyba każdy z nas ma w głowie po obejrzeniu filmu Wilk z Wall Street… trading. W tej książce również ta temtyka jest opisywana lecz nie jest to pozycja, która bardzo dogłębnie wchodzi w ten element.

Książka napisana przez absolwenta informatyki, inżyniera, który wykonuje analizy techniczne i kieruje różnymi portfelami. Chyba nie muszę pisać, że forma napisania książki to tezy na które podawane są twarde i logiczne argumenty jako uzasadnienia. Całkowicie moje klimaty i język ponieważ takie rzeczy do mnie bardzo trafiają.

Coraz częściej zaczynam zaglądać na www.pamietnikgieldowy.pl na którym znajdują się ciekawy analizy przypadków z szczegółowymi wyjaśnieniami. Wiele praktycznych treści.

Materiał uważam za bardzo ciekawy i wartościowy…

Coraz bardziej myślę o tym aby jednak coś zainwestować w tym kierunku.

Moja ocena 5/5

Trzymajcie się,

Pozdro 

O.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *