"Jak pisać żeby chcieli czytać (i kupować)" | Artur Jabłoński - książka napisana w dobrym stylu.

książka Jabłońskiego Artura

To książka napisana w dobrym stylu. Sama w sobie jest potwierdzeniem tego, że Artur wie o czym mówi i pisze. Czyta się ją błyskawicznie, a w Twojej głowie zostaje masę praktycznych porad do wdrożenia w życie od ręki.

Przyznam, bałam się, że ten tytuł jest zwyczajnie przereklamowany. Mnóstwo sprzedanych egzemplarzy, znany autor i temat poruszany już w wielu innych książkach. Co jeszcze można ciekawego napisać o webwritingu? 

Dostałam jednak egzemplarz od męża, który stwierdził, że przyda mi się do pisania recenzji 😀 No i masz! Skoro kupił to przeczytam, pomyślałam. Jak pomyślałam tak zrobiłam. BUM! Tu moje zaskoczenie było z każdą stroną coraz większe. Okazało się, że ta książka to majstersztyk! Zwracam honor Arturowi 😉

Nie polecam robienia notatek. Dlaczego? Zaręczam, że po kilku stronach stwierdzisz, że to bez sensu. Po prostu trzymaj tę książkę pod ręką.

 

PS. Dodam, abyś nie poczuł się rozczarowany  – nie jest to książka o tym jak snuć wciągające opowieści. Tutaj nie ma złotych rad na fantastyczny storytelling (choć jest sporo o emocjach). Niemniej jeśli szukasz praktycznych wskazówek na temat technicznych aspektów pisania tekstów – to będzie strzał w dziesiątkę. Samo mięso.

Moja ulubiona porada Artura jest trywialna, ale mnóstwo z nas, osób piszących o tym zapomina:

Zawsze sprawdzaj, czy istnieje prostszy odpowiednik słowa, którego właśnie używasz. Jak prosty? Tak, że nie da się go wytłumaczyć innym wyrazem, trzeba uciec się do opisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *