„Legendy spadających gwiazd” | Katarzyna Rachwalska-Groning - historie, które objaśniają to co w życiu ważne

książeczka dla dzieci

Gdy chcemy pokazać innym co jest dla nas ważne, wytłumaczyć, przybliżyć naszą rzeczywistość, najlepiej jest to zrobić za pomocą opowieści. Kasia w swojej książeczce za pomocą barwnych opowieści pokazuje dziecku świat wyzwań ale i radości. Jestem przekonana, że dorosły także wyniesie z tej lektury kilka refleksji.

Każdy rozdział napisany przez Kasię to przygody gwiazdki, która spadła z nieba wprost do morza. Gwiazdka poznając podwodny świat i żyjące w nim stworzonka, uczy innych tego, co sama zaobserwowała patrząc na innych z nieba. Nie występuje jednak w roli przemądrzałej nauczycielki, a przyjaciółki, która pomaga z dobroci serca. Sama przy tym dowiaduje się nowych rzeczy od wodnych żyjątek. Dziesięć rozdziałów „Legend spadających gwiazd” to 10 uniwersalnych lekcji, które wyjaśnią Twojemu dziecku wiele trudnych spraw otaczającego go świata.

„(…) strach przed porażką, czy łzy nie świadczą o słabości, ale są dowodem ogromnej odwagi. Dlatego nie trzeba się wstydzić płaczu i łez.”

Katarzyna Rachwalska - Groning Tweet

Twój maluch dowie się, że:

  • bycie innym nie oznacza bycia gorszym,
  • nie należy oceniać tego, czego się nie pozna czy nie spróbuje,
  • gdy wypowie na głos to co go złości, będzie mu łatwiej, a złość pęknie jak mydlana bańka,
  • każdy z nas jest wyjątkowy, niezależnie od tego jak wygląda czy co potrafi,
  • czym jest miłość i w jak różny sposób można ją sobie okazywać,
  • strata kogoś bliskiego boli, ale czas się wówczas nie zatrzymuje, dlatego należy starać się żyć dalej,
  • porażka to siostra wygranej i nie należy się jej bać,
  • zbudowanie silnej relacji wymaga czasu i zaufania.

Nie znam się na bajkach, ale jestem urzeczona tym w jak prosty, obrazowy i przyjazny sposób można mówić o rzeczach tak trudnych jak porażka czy strata bliskiej osoby. Mimo swojego wieku, co rusz uśmiechałam się do siebie czytając kolejne rozdziały. To była miła odskocznia od trudnej literatury faktu, którą najczęściej wybieram. Gdybym miała polecić rodzicom bajkę dla dziecka, bez wahania poleciłabym książkę Kasi. Pięknym uzupełnieniem historii są przyjemne dla oka ilustracje. Dzięki temu „Legendy spadających gwiazd” nie tylko miło się czyta, ale i ogląda.

Co ciekawe, książeczkę mojej koleżanki Kasi wydał hotel (sic!) Gwiazda Morza Resort SPA & SPORT. Moje marketingowe serduszko cieszy się na takie akcje. Tytuł, motyw przewodni (spadająca gwiazdka i jej przygody) oraz ilustracje pięknie nawiązują do nazwy hotelu i jego położenia. To naprawdę świetnie pomyślana akcja promocyjna! Gratuluję koncepcji, wykonania oraz realizacji!

Chcesz kupić egzemplarz „Legend spadających gwiazd” dla swojej pociechy? Możesz zamówić na profilu Gwiazdy Morza >> tutaj <<

Koszt książeczki to 19,99 zł + koszty wysyłki. 20% zysku ze sprzedaży zostanie przekazane na Fokarium na Helu. 

„Nie musisz pasować do wszystkich i być lubiana przez wszystkich. Wyjątkowi i najlepsi odstają od schematów, bo tworzą nowe ścieżki i własne opowieści. A świat jest tak duży, że każdy, nawet największy indywidualista, znajdzie przyjaciół.”

Katarzyna Rachwalska-Groning Tweet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *