„Mediatorka” | Ewa Zdunek - o co potrafią kłócić się dorośli ludzie?

audiobook mediatorka

Dorośli ludzie potrafią kłócić się jak dzieci o zabawki. Czasem bywa to śmieszne, ale jeszcze częściej… przerażające.

Tytułowa mediatorka mierzy się nie tylko z problemami innych ludzi, ale i z własnymi. I nie są to problemy małego kalibru – groźby ze strony byłego męża, walka o dzieci, brak wsparcia i zrozumienia ze strony matki. Gdy dołożymy do tego naprawdę wymagającą i obciążającą psychikę pracę, robi się „gęsto”. Czy bohaterka poradzi sobie z własnymi problemami tak dobrze, jak pomaga innym ludziom?

Książka, która wciąga od samego początku

Rzadko trafiam na audiobooki, których chcę słuchać w każdej wolnej chwili. Tak było z książką Ewy Zdunek – wciągnęła mnie od samego początku. Nie oczekiwałam od niej zbyt wiele, bowiem nie spodziewałam się, że historie mediatorki mogą być tak ciekawe. To co przypadło mi do gustu to sposób zbudowania fabuły. Główna oś narracji toczy się wokół losów głównej bohaterki – jej problemów, wyzwań, ale przy tym przez cały czas poznajemy historie różnych ludzi, którzy przychodzą do niej na mediacje. Dzięki temu dowiadujemy się na czym polega praca mediatora, z jak czasem absurdalnymi problemami ludzie zwracają się do specjalistów, jakie środki pomocy posiada mediator i jak prowadzi rozmowy i nie nudzimy się.

Mediator nie może oceniać ani doradzać. I to w tej pracy wydaje się najtrudniejsze, bo chciałoby się czasem krzyknąć „nie tak ten świat powinien być urządzony”

To co świetnie wyszło autorce to budowanie napięcia w historii bohaterki – już sam początek nieco przeraża. Z każdą kolejną minutą (ja książki słuchałam) dowiadujemy się o nowych faktach i coraz bardziej zastanawiamy o co chodzi. I gdy już myślimy, że sprawa jest prosta, następuje zaskakujący odwrót akcji. Książka nie trzyma w napięciu jak thriller, bo nim nie jest, ale dostarcza naprawdę wystarczającą dawkę emocji i zaciekawienia, aby chcieć ją dokończyć.  Polecam w wersji audio, bo lektorka jest świetnie dobrana do historii!

Moja ocena: 4,5/5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *