„CZUŁOŚĆ. Poradnik pozytywnego egoizmu” | Sophie Mort - książka o ludzkich przeżyciach

książka "Czułość. poradnik zdrowego egoizmu"

Perfekcjonizm, zajadanie stresu, prokrastynacja, niska samoocena, agresja- to stany, zachowania i mechanizmy obronne, które zna każdy z nas – z autopsji lub z obserwacji innych. Jak sobie pomóc, aby zyskać wewnętrzny spokój? Na te i inne pytania w swojej książce odpowiada Sophie Tort.

„Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu” to jak wskazuje sama autorka – poradnik o ludzkich przeżyciach. Jako doświadczona ekspertka, znana z internetu jako dr Soph dzieli się swoimi radami, które mają pomóc czytelnikowi właściwie rozpoznawać swoje emocje, nazywać je i reagować na nie. Uczy uważności i zdrowego egoizmu. 

Książka ta jest poradnikiem, który pokazuje nie tylko jak zadbać o siebie, ale i o bliskich – np. jak wspierać nastolatków w zdrowym kształtowaniu ich tożsamości. Przez to lektura ta będzie cenna także dla rodziców, którzy chcą być świadomi emocji, z którymi radzić sobie muszą ich pociechy. 

W poradniku Sophie Mort nie znajdziecie niezrozumiałych zwrotów czy specjalistycznego żargonu. To książka napisana w bardzo przystępny sposób. Ze słów autorki bije troska o czytelnika i jego samopoczucie. Na końcu każdej części znajdują się pytania, które pomagają podsumować i zrozumieć to, o czym pisała w odniesieniu do własnego życia, doświadczeń, przeżyć. 

Polecam każdemu kto ma chęć pracować nad sobą, aby czuć się lepiej, pewniej i tym, którzy chcą świadomie wspierać innych.

Moja ocena: 7/10 

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu WIelka Litera. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.