„EUREKA! 60 sposobów: na dobre pomysły” Kevin Duncan - książka, która pomoże Ci w trakcie twórczego zastoju

książka EUREKA 60 sposobów na dobre pomysły

Kto z nas nie zna tego frustrującego uczucia, gdy musimy na już wymyśleć jakiś błyskotliwy pomysł na kampanię, nowy tekst na bloga, prezent, zabawę z dzieckiem i wiele innych. Siadamy, myślimy i NIC. Pustka. Są jednak sposoby na to, aby z tej pustki wyjść na szerokie wody kreatywności. Jak to zrobić? To właśnie w swojej książce podpowiada Kevin Duncan!

Pracując w marketingu odczuwam nieustanną presję bycia kreatywną – kolejne wpisy, posty, kampanie, hasła reklamowe, pomysły na zdjęcia. Czasem zwyczajnie brakuje mi już polotu. Ileż można? Na dodatek od zawsze uważam się za osobę mało kreatywną, co potęgowało moje przygnębienie w momencie twórczej niemocy. Z czasem jednak pojęłam, że sformułowanie „kreatywności można się nauczyć” oprócz tego, że jest oklepane to jest… prawdziwe!

Ostatnimi czasy z ogromnym zapałem odkrywam kolejne sposoby na generowanie nowych pomysłów. Czasem są banalne, czasem bardziej „sofisticated”, ale co jest najważniejsze – zwyczajnie skuteczne! Mało jest osób, które wypluwają z siebie pomysły jak karabin maszynowy. Większość z nas potrzebuje skupienia, uruchomienia wyobraźni, ciągu skojarzeń. A w tym ogromną pomocą są techniki generowania pomysłów – zarówno grupowe jak i do pracy zdalnej. Autor książki „EUREKA! 60 sposobów: na dobre pomysły” podsuwa nam różnorodne techniki pomysłów – od takich, które wykorzystasz samodzielnie do taki, które posłużą Ci w trakcie warsztatów. Zdziwisz się, jak czasem niewiele trzeba, aby w Twojej głowie wykiełkowało coś super! 

Książka Kevina jest podzielona na konkretne części między którymi możesz „skakać”. Jest bardzo praktyczna i zwięzła. Przy ty wszystkim napisana bardzo przystępnym językiem. To pozycja, którą warto mieć w zasięgu ręki i sięgać po nią, gdy poczujemy, że kreatywność nas opuszcza.

Moja ocena: 6/10 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.