"Jak pisać żeby chcieli czytać (i kupować)" | Artur Jabłoński - książka napisana w dobrym stylu.

książka Jabłońskiego Artura

To książka napisana w dobrym stylu. Sama w sobie jest potwierdzeniem tego, że Artur wie o czym mówi i pisze. Czyta się ją błyskawicznie, a w Twojej głowie zostaje masę praktycznych porad do wdrożenia w życie od ręki.

Przyznam, bałam się, że ten tytuł jest zwyczajnie przereklamowany. Mnóstwo sprzedanych egzemplarzy, znany autor i temat poruszany już w wielu innych książkach. Co jeszcze można ciekawego napisać o webwritingu? 

Dostałam jednak egzemplarz od męża, który stwierdził, że przyda mi się do pisania recenzji 😀 No i masz! Skoro kupił to przeczytam, pomyślałam. Jak pomyślałam tak zrobiłam. BUM! Tu moje zaskoczenie było z każdą stroną coraz większe. Okazało się, że ta książka to majstersztyk! Zwracam honor Arturowi 😉

Nie polecam robienia notatek. Dlaczego? Zaręczam, że po kilku stronach stwierdzisz, że to bez sensu. Po prostu trzymaj tę książkę pod ręką.

 

PS. Dodam, abyś nie poczuł się rozczarowany  – nie jest to książka o tym jak snuć wciągające opowieści. Tutaj nie ma złotych rad na fantastyczny storytelling (choć jest sporo o emocjach). Niemniej jeśli szukasz praktycznych wskazówek na temat technicznych aspektów pisania tekstów – to będzie strzał w dziesiątkę. Samo mięso.

Moja ulubiona porada Artura jest trywialna, ale mnóstwo z nas, osób piszących o tym zapomina:

Zawsze sprawdzaj, czy istnieje prostszy odpowiednik słowa, którego właśnie używasz. Jak prosty? Tak, że nie da się go wytłumaczyć innym wyrazem, trzeba uciec się do opisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *