Stara Szkoła na Wzgórzach Dylewskich - natura, przestrzeń, spokój i przepyszne jedzenie

Stara Szkoła Wysoka Wieś

Ostatnimi czasy tygodnie mijają mi przez palce – szybkie tempo, dużo pracy i krótkie dni nie sprzyjają ładowaniu życiowych bateryjek. Postanowiliśmy wyrwać się z domu na weekend i pojechać tam, gdzie będziemy mogli odciąć się od codzienności i wypocząć. Padło na Starą Szkołę na Wzgórzach Dylewskich, które okazały się strzałem w dziesiątkę.

Na miejsce dotarliśmy w piątkowy wieczór – plusem dla nas była krótka trasa – z Torunia były to raptem 2 godziny. Zdążyliśmy na kolację, która dosłownie zwaliła nas z nóg – zupa, przystawka, drugie danie i deser – wszystko z lokalnych, wysokiej jakości składników. Wszystko wyglądało i smakowało obłędnie. Choć mnie ta ilość jedzenia sprowadziła do pozycjo horyzontalnej na resztę wieczoru 😉

śniadania w Starej Szkole

Przestrzennie i klimatycznie

To co mnie ucieszyło to przestronny pokój. Odwiedziśmy wiele agroturystyk urządzonych ze smakiem, z super klimatem, ale niektóre z nich miały tak małe pokoje, że siedzenie w nich było nie do końca komfortowe, szczególnie, gdy chciałam zostać z książką w pokoju i poczytać bez uczucia przytłoczenia. W Starej Szkole mieliśmy wystarczająco przestrzeni, aby odpocząć bez siedzenia na torbach. W pokojach były stare zdjęcia klas szkolnych (wszak to miejsce powstało w budynku szkoły), klimatyczne plakaty i detale oraz filtrowana woda. 

Kuchnia sercem Starej Szkoły

W Starej Szkole jest także przestrzeń wspólna z piłkarzykami, telewizorem i miejscami do czytania. Sercem jednak jest kuchnia z dużym stołem przy którym wszyscy goście spotykają się na wspólne posiłki. Każdy gość może w dowolnym momencie może zaparzyć sobie kawy czy zioła (które można także kupić wracając do domu). 

Co ciekawe, kuchnia została zaaranżowana w przestrzeni, która kiedyś była klasą szkolną. Każdy gość widzi, co dzieje się w kuchni i może porozmawiać z osobami przygotowującymi posiłki.

Tutaj nie będziesz się nudzić

Choć dla nas największą atrakcją były spacery po lesie i jedzenie to goście mogą skorzystać z sauny, nart biegowych (jeśli tylko warunki są sprzyjające) iść na jogę czy zamówić sobie masaż. Jeśli macie natomiast ochotę podskoczyć tło miasta to autem w dwadzieścia kilka minut dostaniecie się do Ostródy. 

Dla tych z Was, którzy kochają SPA, nie lada gratką może być fakt, że kilkaset metrów od Starej Szkoły znajduje się kompleks Dr Ireny Eris.

Polecamy Wam serdecznie Starą Szkołę, jeśli chcecie dobrze zjeść, odpocząć i zapomnieć o codzienności 🙂

Instagram Starej Szkoły

Strona internetowa

Fanpage Starej Szkoły 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.