„STRATEGIA UX” | JAIME LEVY - strategia UX krok po kroku

książka strategia UX

User Experience jest obecnie w marketingu tematem na topie, wraz z szeroko pojętym Customer Experience. Niestety, jak w wielu obszarach – książek jest na ten temat mnóstwo. Od której zacząć? Którą wybrać, aby nie musieć czytać wszystkich po kolei? Książka Jaime Levy jest moim zdaniem świetnym początkiem, jeśli zaczynasz swoją przygodę z UX i nie chcesz, aby Twoje działania były oderwane od strategii organizacji. 

User Experience jest dziedziną szeroką i w obecnym, zdigitalizowanym świecie niezbędnym, jeśli chcemy w obszarze produktów cyfrowych odnieść sukces. Coraz więcej osób decyduje się na rozwój zawodowy w tym kierunku. Naturalnym początkiem jest lektura branżowych książek. Książka „Strategia UX” jest dobrą pozycją dla początkujących (zaawansowanym może wydawać lekko przegadana). 

Przystępnie o UX

Jaime w bardzo przystępny sposób ustrukturyzowała swoją wiedzę – przeprowadza bowiem czytelnika na konkretnym przykładzie (Airbnb dla branży ślubnej) przez wszystkie etapy projektowania UX – od zdefiniowania propozycji wartości, przez przygotowanie modelu biznesowego, jego weryfikację, analizę konkurencji i badania, po zaprezentowanie efektu działań. Autorka podsuwa czytelnikowi kilka przydatnych w tej pracy narzędzi. Książka jest o tyle wartościowa i dobra na start, że nie skupia się wyłącznie na narzędziowej części pracy, ale pokazuje jak ważne jest osadzenie działań zorientowanych na UX w strategii produktu i firmy. Pozwala lepiej zrozumieć, że UX nie jest oderwanym od reszty składowych produktu elementem. 

Książka napisana jest przystępnym językiem. Ma bardzo klarowne podsumowania i podział na rozdziały. Dzięki temu spokojnie można czytać ją partiami, wdrażać podpowiadane kroki w życie i wracać do książki po kolejną dawkę wiedzy. Zaawansowane w UX osoby mogą uznać, że jest przegadana, ale moim zdaniem, jeśli ktoś zaczyna swoją przygodę z UX to, co chce przekazać nam autorka jest super ważne. Dzięki temu zyskujemy szersze spojrzenie na tę dziedzinę projektowania rozwiązań cyfrowych.

Polecam serdecznie!

Moja ocena: 7/10 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *